Ανέγερση κτιρίου κοινωνικών δομών ολοκληρωμένης φροντίδας για ΑμεΑ στον Δήμο Βριλησσίων, προϋπολογισμού 2.500.000 ευρώ.
Η Δημοτική Αρχή Βριλησσίων παραμένει συνεπής στην παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών στη δημιουργική απασχόληση ΑμεΑ και στην εύρυθμη λειτουργία, τόσο των Δημοτικών Βρεφονηπιακών Σταθμών, όσο και του ΚΔΑΠ / ΑμεΑ Κρίκος, με ιδιαίτερη ευαισθησία στην υποστήριξη της ανεξάρτητης διαβίωσης των ανθρώπων με αναπηρία.
![🔷Ανέγερση κτιρίου Κοινωνικών Δομών ολοκληρωμένης φροντίδας για ΑμεΑ στον Δήμο Βριλησσίων! 6 🔷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf1/1/16/1f537.png)
Ο σχεδιασμός για τη δομή περιλαμβάνει 2 ΣΥΔ (Στέγη Υποστηριζόμενης Διαβίωσης) δυναμικής 5-9 άτομα, Βρεφονηπιακό Παιδικό Σταθμό ΑμεΑ (τον πρώτο στην Αττική ) και φυσικά επέκταση του χώρου Δημιουργικής απασχόλησης του ΚΔΑΠ /ΑμεΑ Κρίκος και αύξηση του αριθμού των εξυπηρετούμενων.
![🔷Ανέγερση κτιρίου Κοινωνικών Δομών ολοκληρωμένης φροντίδας για ΑμεΑ στον Δήμο Βριλησσίων! 6 🔷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf1/1/16/1f537.png)
![🔷Ανέγερση κτιρίου Κοινωνικών Δομών ολοκληρωμένης φροντίδας για ΑμεΑ στον Δήμο Βριλησσίων! 6 🔷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf1/1/16/1f537.png)