![Την Πρώτη Ανάσταση στον Ι.Ν. Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Πεύκης παρακολούθησε ο Δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης Μάριος Ψυχάλης 4 Την Πρώτη Ανάσταση στον Ι.Ν. Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Πεύκης παρακολούθησε ο Δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης Μάριος Ψυχάλης](https://likovrisipefki.gr/images/articles2/prwti_anastasi_site.jpg)
Στον Ιερό Ναό Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Πεύκης παραβρέθηκε ο δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης Μάριος Ψυχάλης το πρωί του Μ. Σαββάτου, 4 Μαΐου 2024, όπου παρακολούθησε τη Θεία Λειτουργία της Πρώτης Αναστάσεως.
Πλήθος δημοτών βρέθηκαν επίσης στον Ιερό Ναό, όπου σε κλίμα κατάνυξης άκουσαν το τροπάριο «Ἀνάστα, ὁ Θεός», με το οποίο η Εκκλησία μας υποδέχεται την Πρώτη Ανάσταση του Κυρίου.
Ο δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης Μάριος Ψυχάλης δήλωσε σχετικά:
«Σήμερα παρακολουθήσαμε απο τον Ιερό Ναό τον Ιερός Ναός Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Πεύκης την Θεία Λειτουργία της πρώτης Ανάστασης! Η Ανάσταση του Κυρίου σας δώσει σε όλους μας ένα μήνυμα ελπίδας και αισιοδοξίας!»