Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά τους λόγια και την στήριξη τους στην σημαντική αυτή προσπάθεια ,η οποία όπως ισχυρίζονται η δημιουργία πρότυπων μονάδων φροντίδας ΑμέΑ τιμά τον Δήμο μας που πρωτοστατεί στο τομέα αυτό .
Ιστορικό : Το καλοκαίρι του 21,(μετά από προσπάθειες και επεξεργασία ενός έτους) εγκρίθηκε από την περιφέρεια η πρόταση μας για χρηματοδότηση ποσού 2,5 εκατομμυρίων ευρώ , για την ανέγερση νέου Προτύπου Κτιρίου Δομών Κοινωνικής Προστασίας
(στα Άνω Βριλήσσια)που θα περιλαμβάνει τις παρακάτω δομές:
1)Βρεφονηπιακό Σταθμό Ολοκληρωμένης Φροντίδας (για νήπια με αναπηρία, 1 τμήμα βρεφών και 1 τμήμα νηπίων)
2) Στέγη Υποστηριζόμενης Διαβίωσης Ατόμων με Αναπηρία (9 ατόμων )
3)Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Ατόμων με Αναπηρία (επέκταση του χώρου του ΚΡΙΚΟΥ )
![Στήριξη Φορέων για την ανέγερση νέου Προτύπου Κτιρίου Δομών Κοινωνικής Προστασίας 5 Στήριξη Φορέων για την ανέγερση νέου Προτύπου Κτιρίου Δομών Κοινωνικής Προστασίας](https://okpa-vrilissia.gr/wp-content/uploads/2021/09/1-12-212x300.jpg)
![Στήριξη Φορέων για την ανέγερση νέου Προτύπου Κτιρίου Δομών Κοινωνικής Προστασίας 6 Στήριξη Φορέων για την ανέγερση νέου Προτύπου Κτιρίου Δομών Κοινωνικής Προστασίας](https://okpa-vrilissia.gr/wp-content/uploads/2021/09/2-4-212x300.jpg)