Ανοίξτε την καρδιά σας και αποκτήστε μια μοναδική συντροφιά, σώζοντας μια ζωή.
Στόχος μας είναι…
Να προσφέρουμε τη δυνατότητα σε όσους το επιθυμούν να υιοθετήσουν κάποιο από τα ζωάκια που φιλοξενούνται προσωρινά από εθελοντές του Συλλόγου μας, μειώνοντας, αφενός, σταδιακά τον πληθυσμό των αδέσποτων ζώων στους δρόμους της πόλης του Αμαρουσίου και προσφέροντας, αφετέρου, καλύτερες προοπτικές διαβίωσης στα αδέσποτα ζώα συντροφιάς μέσα από την ασφάλεια μιας μόνιμης στέγης.
Πριν υιοθετήσεις σκέψου…
Τα ζώα δεν είναι μόδα, δεν είναι λούτρινα ή πλαστικά παιχνίδια, τα οποία όταν χαλάσουν, αλλάξεις γούστα ή τα βαρεθείς τα πετάς στα σκουπίδια. Τα κατοικίδια ζώα, είναι σύντροφοι, φίλοι, φύλακες, μέλη της οικογένειας, έχουν ψυχή και αισθήματα. Γι’ αυτό και η ιδιοκτησία ενός ζώου είναι ευθύνη και δέσμευση.
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για έναν καλύτερο κόσμο όπου κανένα ζωάκι δεν θα ζει απροστάτευτο στον δρόμο!
Γίνε εθελοντής! Έλα μαζί μας!!
Εάν έχεις ελεύθερο χρόνο ή και όχι αλλά αγαπάς τον εθελοντισμό και τις αδέσποτες ψυχές, υπάρχουν πολλοί τρόποι για να συμμετάσχεις στην προσπάθειά μας. Ο εθελοντισμός έχει πολλές μορφές, από το να σιτίζετε ένα αδέσποτο ζώο μέχρι να παρέχετε αφιλοκερδώς τις επαγγελματικές σας υπηρεσίες, να μεταφέρετε ένα ζώο ή να κάνετε δωρεά σε οποιοδήποτε είδος.
Στήριξε μας
Πόροι μας είναι οι συνδρομές, οι δωρεές και οι χορηγίες των μελών και των φίλων του σωματείου και τα έσοδα από τα bazaar που διοργανώνουμε.
PS..Σε περιμένουμε!!