Παραδόθηκε χθες Τρίτη 10/8 και η 4η ανθρωπιστική βοήθεια που συγκεντρώθηκε στο Δήμο Βριλησσίων, με αποστολή αυτή τη φορά στις Ροβιές και στη Λίμνη Ευβοίας, για τις ανάγκες των πυρόπληκτων συνανθρώπων μας.
Τη βοήθεια – ένα φορτηγό από τον Κοινωνικό Οργανισμό γεμάτο τρόφιμα, ιματισμό, φαρμακευτικό υλικό, τροφές ζώων, νερά, μαζί με ένα φορτηγό με νερά από την #ΠεριφερειαΑττικής- συνόδευσαν εκ μέρους της Περιφέρειας Β. Τομέα η Αντιπεριφερειάρχης #LoukiaKefalogianni, εκ μέρους του Δήμου Βριλησσίων η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας και Πρόεδρος ΟΚΠΑΔΒ, Β. Αρσένη, το μέλος του ΔΣ ΟΚΠΑΔΒ, Κώστας Λιακόπουλος και η Ολυμπιονίκης μας, #NikiBakogianni
Να σημειώσουμε ότι υπάρχει σοβαρή έλλειψη σε μπαταρίες, φακούς-προβολείς, σε κονσέρβες και σε τρόφιμα μακράς διάρκειας.
Συνεχίζουμε καθημερινά τη συλλογή στον ΟΚΠΑ, Λ. Πεντέλης 62 από τις 10:00 -14:00. Επόμενη αποστολή στην Αρχαία Ολυμπία
Σας ευχαριστούμε θερμά για τις προσφορές και την αλληλεγγύη σας.
![Παραδόθηκε η 4η αποστολή αλληλεγγύης του Δήμου Βριλησσίων στις πυρόπληκτες περιοχές 4 234088663 1476602722738064 1028658596551424898 n](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/08/paradothike-i-4i-apostoli-allilengyis-tou-dimou-vrilission-stis-pyropliktes-perioches_611428df4cfd0.jpeg)