O Δήμαρχος Αμαρουσίου Θεόδωρος Αμπατζόγλου και ο Αντιδήμαρχος Εθελοντισμού & Νέας Γενιάς και αρμόδιος για προστασία των αδέσποτων Γιάννης Ιωαννίδης προσκαλούν τους Μαρουσιώτες και όλους τους επισκέπτες της πόλης, στη Γιορτή Υιοθεσίας Αδέσποτων που διοργανώνει ο Δήμος Αμαρουσίου στην πλατεία Γαρδέλη την Κυριακή 15 Μαΐου 2022, 11:00-14:00.
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει:
-
Υιοθεσίες
-
Δωρεάν διανομή ξηράς τροφής
-
Κατασκευές σπιτιών για αδέσποτα ζωάκια
-
Face painting
-
Μασκότ – μπαλόνια – μουσική
-
Ζωγραφική για παιδάκια
-
Κλήρωση Δώρων
-
Εκπαιδευτικό Show
-
Ενημέρωση για τις υιοθεσίες και τη φροντίδα αδέσποτων ζώων