Από αριστερά προς τα δεξιά: ο κ.Στέφανος Τσιπουράκης, Αντιδήμαρχος και Εκπρόσωπος του Δήμου Αμαρουσίου, ο κ.Κωνσταντίνος Μεταξάς,ο κ. Γιώργος Παπαδόπουλος, ο κ.Υδραίος, Παναγιώτης Κοσμίδης, ο κ. Δημήτριος Κοσμίδης, ο κ. Γιώργος Μιχαηλίδης, η κ. Βούλα Βανδώρου).Τα μέλη του ΔΣ: η κ. Ντίνα Καπετανίδου,ο κ. Κώστας Καπετανίδης, η κ. Σοφία Καπετανίδου(Συγγενής του εθνομάρτυρα δημοσιογράφου και εκδότη Νίκου Καπετανίδη), η κ. Μαρία Κοσμίδη (μέλος ΔΣ), η κ. Αξιατίδου Γεωργία (Χορηγός του Μνημείου Νίκου Καπετανίδη).
Επιμνημόσυνη δέηση πραγματοποιήθηκε από το Σύλλογο Ποντίων Αμαρουσίου ΄΄ΝΙΚΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΗΣ” την 19η Μαΐου 2021, ημέρα μνήμης για τα 102 χρόνια από τη Γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου από το γείτονα λαό.
Ο Αντιδήμαρχος κ. Στέφανος Τσιπουράκης με τον Πρόεδρο του Συλλόγου Ποντίων Αμαρουσίου κ. Δημήτρη Κοσμίδη
Το μνημόσυνο τελέσθη στο μνημείο του Συλλόγου στη συμβολή των οδών Διονύσου και Σκρα στο Μαρούσι, ενώ το Δήμο Αμαρουσίου εκπροσώπησε ο Αντιδήμαρχος κ. Στέφανος Τσιπουράκης. Μήνυμα απηύθυναν ο κ. Δημήτρης Κοσμίδης, Πρόεδρος του Συλλόγου ”ΝΙΚΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΗΣ”, ο Αντιπρόεδρος του Συλλόγου κ. Γεώργιος Μιχαηλίδης και η Γραμματέας του Συλλόγου, κα Βούλα Βανδώρου με όλα τα μέλη του Συλλόγου να τιμούν με την παρουσία τους και τη συμβολή τους τη ‘μαύρη’ αυτή επέτειο μνήμης.
Το maroussi.city ήταν εκεί!
Δ Ε Ν Ξ Ε Χ Ν Α Μ Ε…..
Από αριστερά προς τα δεξιά: ο κ.Στέφανος Τσιπουράκης, Αντιδήμαρχος και Εκπρόσωπος του Δήμου Αμαρουσίου, ο κ.Κωνσταντίνος Μεταξάς,ο κ. Γιώργος Παπαδόπουλος, ο κ.Υδραίος, Παναγιώτης Κοσμίδης, ο κ. Δημήτριος Κοσμίδης, ο κ. Γιώργος Μιχαηλίδης, η κ. Βούλα Βανδώρου).Τα μέλη του ΔΣ: η κ. Ντίνα Καπετανίδου,ο κ. Κώστας Καπετανίδης, η κ. Σοφία Καπετανίδου(Συγγενής του εθνομάρτυρα δημοσιογράφου και εκδότη Νίκου Καπετανίδη), η κ. Μαρία Κοσμίδη (μέλος ΔΣ), η κ. Αξιατίδου Γεωργία (Χορηγός του Μνημείου Νίκου Καπετανίδη).