Γ. Πατούλης: «Στόχος μας να γίνει η Αττική Περιφέρεια-Πρότυπο ευζωίας, άθλησης και ποιότητας ζωής»
![Με χρηματοδότηση της Περιφέρειας Αττικής η ανακατασκευή του Κλειστού Γυμναστηρίου ‘Γ.Κασιμάτης’ στον Δήμο Κερατσινίου-Δραπετσώνας 7 photo-keratsini-2](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2023/01/me-chrimatodotisi-tis-perifereias-attikis-i-anakataskevi-tou-kleistou-gymnastiriou-g-kasimatis-ston-dimo-keratsiniou-drapetsonas_63b7021ac27aa.jpeg)
Με γρήγορους ρυθμούς προχωρά η ανακατασκευή του Κλειστού Γυμναστηρίου ‘Γ.Κασιμάτης’ στον Δήμο Κερατσινίου-Δραπετσώνας. Το έργο χρηματοδοτείται από την Περιφέρεια Αττικής (ΚΑΕ 9777.07.024) με τίτλο: «Ανακατασκευή, Επισκευή, Συντήρηση Υποδομών και Εξοπλισμού κλειστού γυμναστηρίου ¨Γ. Κασιμάτης¨ της Δ.Κ. Δραπετσώνας Δήμου Κερατσινίου – Δραπετσώνας», μέχρι του ποσού: 310.000,00€ (με ΦΠΑ 24%).
Για την πορεία και την υλοποίηση του έργου ενημέρωσε τον Περιφερειάρχη Γ. Πατούλη η αρμόδια Αντιπεριφερειάρχης Πειραιώς Στ. Αντωνάκου. Φορέας υλοποίησης του έργου είναι ο δήμος ενώ υπάρχει στενή συνεργασία των τεχνικών υπηρεσιών της Περιφέρειας προκειμένου να δρομολογηθεί και η επισκευή των κερκίδων στο ανοιχτό στάδιο των ‘Σιταποθηκών’.
Ο Γ. Πατούλης εξέφρασε την ικανοποίησή του για τη πορεία υλοποίησης του έργου και επισήμανε: «Με τη χρηματοδότηση της Περιφέρειας Αττικής συμβάλλουμε στην ενίσχυση των αθλητικών υποδομών σε όλη την Αττική με βασικό στόχο την άθληση και τη δημιουργική απασχόληση των πολιτών και ιδιαίτερα των νέων παιδιών. Ο σχεδιασμός μας να δημιουργήσουμε σε όλη την Αττική άρτιες αθλητικές δομές θα συνεχιστεί με την ίδια δυναμική, με στόχο να γίνει η Αττική Περιφέρεια-Πρότυπο ευζωίας, άθλησης και ποιότητας ζωής».
![Με χρηματοδότηση της Περιφέρειας Αττικής η ανακατασκευή του Κλειστού Γυμναστηρίου ‘Γ.Κασιμάτης’ στον Δήμο Κερατσινίου-Δραπετσώνας 8 keratsini-ipografi-1-scaled-1-1000x584](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2023/01/me-chrimatodotisi-tis-perifereias-attikis-i-anakataskevi-tou-kleistou-gymnastiriou-g-kasimatis-ston-dimo-keratsiniou-drapetsonas_63b7021ba7a0d.jpeg)
![Με χρηματοδότηση της Περιφέρειας Αττικής η ανακατασκευή του Κλειστού Γυμναστηρίου ‘Γ.Κασιμάτης’ στον Δήμο Κερατσινίου-Δραπετσώνας 9 322759_n-1000x1000](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2023/01/me-chrimatodotisi-tis-perifereias-attikis-i-anakataskevi-tou-kleistou-gymnastiriou-g-kasimatis-ston-dimo-keratsiniou-drapetsonas_63b7021c8f4ad.jpeg)
![Με χρηματοδότηση της Περιφέρειας Αττικής η ανακατασκευή του Κλειστού Γυμναστηρίου ‘Γ.Κασιμάτης’ στον Δήμο Κερατσινίου-Δραπετσώνας 10 0622_n-1000x986](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2023/01/me-chrimatodotisi-tis-perifereias-attikis-i-anakataskevi-tou-kleistou-gymnastiriou-g-kasimatis-ston-dimo-keratsiniou-drapetsonas_63b7021dd73be.jpeg)