Ο Δήμος Βριλησσίων στο πλαίσιο της 8ης Γιορτής Περιβάλλοντος έχει προγραμματίσει για την Κυριακή 5 Ιουνίου, Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος, τις παρακάτω δράσεις:
- Στις 10:00 δράση ποτίσματος των δένδρων αναδάσωσης του Θεόκλητου στα Άνω Βριλήσσια.
- Στις 10:00 δράση νέων φυτεύσεων στην πρώην Ναυτική Βάση.
- Στις 17:30 έως τις 20:30 στο Πάρκο Μ. Κάλλας -πρώην Ναυτική Βάση- εκδήλωση προσέλκυσης ενδιαφέροντος ΥΙΟΘΕΣΙΑΣ αδέσποτων σκυλιών και γατιών και διάθεση τροφής για σίτιση αδέσποτων γατών, σε συνεργασία με τις φιλοζωικές ομάδες της πόλης SOS Αδέσποτα Βριλησσίων & FELICITY Γάτες στην πόλη.
Σας περιμένουμε όλους !
![Δράσεις για Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος -Κυριακή 5 Ιουνίου 2022- στον Δήμο Βριλησσίων 4 283700578 1694920624239605 3214217309313867032 n](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2022/06/draseis-gia-pagkosmia-imera-perivallontos-kyriaki-5-iouniou-2022-ston-dimo-vrilission_629a64e3050e6.jpeg)