Ο Δήμος Βριλησσίων μέσω του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας & Αλληλεγγύης , στο πλαίσιο της προσπάθειας για τον περιορισμό της διασποράς του ιού covid-19, διοργανώνει σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ), δωρεάν έλεγχο ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου, την Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2022 στην πλατεία Αναλήψεως, από τις 09:00-15:00.
Κινητή μονάδα του ΕΟΔΥ θα βρίσκεται στο σημείο, όπου όλοι οι πολίτες των Βριλησσίων άνω των 10 ετών , θα μπορούν να προσέλθουν και να υποβληθούν σε δειγματοληπτικό έλεγχο δωρεάν, γρήγορα και με ασφάλεια.
Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους αστυνομική ταυτότητα , ΑΜΚΑ, καθώς επίσης και τον αριθμό του κινητού τους τηλεφώνου.
![Δωρεάν covid test για όλους τους κατοίκους των Βριλησσίων, την Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2022, στην πλατεία Αναλήψεως 4 1](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2022/01/dorean-covid-test-gia-olous-tous-katoikous-ton-vrilission-tin-tetarti-26-ianouariou-2022-stin-plateia-analipseos_61de871e393fa.jpeg)