διοργανώνει σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) , δωρεάν έλεγχο ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου, τη Δευτέρα 31 Μαΐου 2021, στην πλατεία ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΕΦΕΡΗ ( πρώην πλατεία 28ης Οκτωβρίου – Άνω Βριλήσσια) .
Κινητή μονάδα του ΕΟΔΥ σε συνεργασία με το Ιατρικό Κλιμάκιο των Δημοτικών Ιατρείων, θα βρίσκεται στο σημείο , όπου όλοι οι πολίτες των Βριλησσίων άνω των 10 ετών , θα μπορούν να προσέλθουν από τις 09.30 – 15.00μμ και να υποβληθούν σε δειγματοληπτικό έλεγχο δωρεάν, γρήγορα και με ασφάλεια.
Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους αστυνομική ταυτότητα , ΑΜΚΑ, καθώς επίσης και τον αριθμό κινητού τηλεφώνου στον οποίο θα λάβουν τα αποτελέσματα του ελέγχου.
![Δωρεάν covid test για όλους τους κατοίκους των Βριλησσίων στην πλατεία Γεωργίου Σεφέρη (πρώην πλατεία 28ης Οκτωβρίου – Άνω Βριλήσσια) τη Δευτέρα 31 Μαίου 2021 4 τεστ](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/05/dorean-covid-test-gia-olous-tous-katoikous-ton-vrilission-stin-plateia-georgiou-seferi-proin-plateia-28is-oktovriou-ano-vrilissia-ti-deftera-31-maiou-2021_60af4e1d7629a.jpeg)