Μαθητές των δύο σχολείων ετοίμασαν και παρέδωσαν τις εργασίες τους, αποτυπώνοντας μέσα από τη δική τους ματιά τη σημαντικότητα του αγώνα της Ελληνικής Επανάστασης που φέτος συμπληρώνει τα 200 χρόνια.
Στο πλαίσιο της παραπάνω εκδήλωσης, τη Δευτέρα 20/12/2021, ο Δήμαρχος Βριλησσίων Ξένος Μανιατογιάννης συνοδευόμενος από την Αντιδήμαρχο Παιδείας & Δια Βίου Μάθησης κα Σοφία Χαντζάρα και την Αντιδήμαρχο Ανάπτυξης Ανθρωπίνων Πόρων και Διοικητικών Υπηρεσιών κα Χριστίνα Μαλάκου, βράβευσε τους μαθητές για τις εργασίες τους και ευχαρίστησε τις διευθύντριες του 1ου και 2ου Γυμνασίου κα Ευαγγελία Σύρμα και κα Μαρία Φουσέκα , αντίστοιχα, για τη συνεργασία καθώς και όλους τους μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς που συμμετείχαν στην επετειακή εκδήλωση.
Μαθητές που συμμετείχαν με τις εργασίες τους από το 1ο Γυμνάσιο Βριλησσίων είναι οι:
Από το 2ο Γυμνάσιο Βριλησσίων συμμετείχαν και έλαβαν έπαινο οι:
Δεληγιάννης Μάριος, Καμπαδάκης Άρης, Κανέλλος Γιώργος, Κεσογλίδου Στέλλα, Κονιανός Ηλίας, Κουντουρατζής Φίλιππος, Κυριακοπούλου Φαίδρα, Μανούση Ειρήνη, Μιχαηλίδης Μάριος, Ωρολογά Βίβιαν.
!["1821-2021, μέσα από τα μάτια και τη ματιά των μαθητών" - Βραβεύσεις μαθητών από τον Δήμαρχο Βριλησσίων, κ. Ξένο Μανιατογιάννη 7 264838254 596161434978836 8858248142841709636 n](https://vrilissia.gr/images/264838254_596161434978836_8858248142841709636_n.jpg)
!["1821-2021, μέσα από τα μάτια και τη ματιά των μαθητών" - Βραβεύσεις μαθητών από τον Δήμαρχο Βριλησσίων, κ. Ξένο Μανιατογιάννη 8 3Γ](https://vrilissia.gr/images/3%CE%93.jpg)
!["1821-2021, μέσα από τα μάτια και τη ματιά των μαθητών" - Βραβεύσεις μαθητών από τον Δήμαρχο Βριλησσίων, κ. Ξένο Μανιατογιάννη 9 270284803 596057664998145 8262995866849362616 n](https://vrilissia.gr/images/270284803_596057664998145_8262995866849362616_n.jpg)
!["1821-2021, μέσα από τα μάτια και τη ματιά των μαθητών" - Βραβεύσεις μαθητών από τον Δήμαρχο Βριλησσίων, κ. Ξένο Μανιατογιάννη 10 269789708 661415305041795 1300565535172208463 n](https://vrilissia.gr/images/269789708_661415305041795_1300565535172208463_n.jpg)