![🔴Επίσκεψη του Κολλεγίου Αθηνών στον Κοινωνικό Οργανισμό (ΟΚΠΑ) Δήμου Βριλησσίων_60dec2c988197.jpeg](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/07/f09f94b4episkepsi-tou-kollegiou-athinon-ston-koinoniko-organismo-okpa-dimou-vrilission_60dec2c97b689-696x522.jpeg)
Μαθητές του Κολλεγίου Αθηνών, (ομάδα International Baccalaureate)
επισκέφτηκαν την Τρίτη 29/6, τον Οργανισμό Κοινωνικής Προστασίας & Αλληλεγγύης του Δήμου Βριλησσίων, προσφέροντας τρόφιμα για το Κοινωνικό Παντοπωλείο.
![🔴Επίσκεψη του Κολλεγίου Αθηνών στον Κοινωνικό Οργανισμό (ΟΚΠΑ) Δήμου Βριλησσίων 11 👉](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/07/f09f94b4episkepsi-tou-kollegiou-athinon-ston-koinoniko-organismo-okpa-dimou-vrilission_60dec2d82e94f.gif)
Τους μαθητές και γονείς τους, υποδέχτηκαν ο Δήμαρχος Βριλησσίων Ξένος Μανιατογιαννης και η Πρόεδρος και Αντιδ/ρχος Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας κα Β.Αρσενη-Λαμπρου.
![🔴Επίσκεψη του Κολλεγίου Αθηνών στον Κοινωνικό Οργανισμό (ΟΚΠΑ) Δήμου Βριλησσίων 11 👉](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/07/f09f94b4episkepsi-tou-kollegiou-athinon-ston-koinoniko-organismo-okpa-dimou-vrilission_60dec2d82e94f.gif)
Οι μαθητές ξεναγήθηκαν σε όλες τις κοινωνικές δομές, ενημερώθηκαν αναλυτικά από την Πρόεδρο και τους Προϊσταμένους των δομών και συζήτησαν πάνω στα θέματα της κοινωνικής πολιτικής.
![🔴Επίσκεψη του Κολλεγίου Αθηνών στον Κοινωνικό Οργανισμό (ΟΚΠΑ) Δήμου Βριλησσίων 11 👉](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/07/f09f94b4episkepsi-tou-kollegiou-athinon-ston-koinoniko-organismo-okpa-dimou-vrilission_60dec2d82e94f.gif)
Η επιλογή τους στον Δήμο μας προκλήθηκε από την διαπίστωση τους ότι εκτελείται σπουδαίο κοινωνικό πολυεπίπεδο έργο ενώ έκφρασαν παράλληλα τα συγχαρητήρια τους, δηλώνοντας μαθητές κ γονείς την επιθυμία της παροχής εθελοντικού έργου μαζί μας, η οποία έγινε δεκτή με χαρά.
![🔴Επίσκεψη του Κολλεγίου Αθηνών στον Κοινωνικό Οργανισμό (ΟΚΠΑ) Δήμου Βριλησσίων 14 🙏](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/07/f09f94b4episkepsi-tou-kollegiou-athinon-ston-koinoniko-organismo-okpa-dimou-vrilission_60dec2d82e94f.gif)
Τους ευχαριστούμε πολύ και τους ευχόμαστε καλή πορεία στις σπουδές τους και στην ζωή τους
![🔴Επίσκεψη του Κολλεγίου Αθηνών στον Κοινωνικό Οργανισμό (ΟΚΠΑ) Δήμου Βριλησσίων 15 ❤️](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/07/f09f94b4episkepsi-tou-kollegiou-athinon-ston-koinoniko-organismo-okpa-dimou-vrilission_60dec2d82e94f.gif)
![🔴Επίσκεψη του Κολλεγίου Αθηνών στον Κοινωνικό Οργανισμό (ΟΚΠΑ) Δήμου Βριλησσίων 16 ✅](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/07/f09f94b4episkepsi-tou-kollegiou-athinon-ston-koinoniko-organismo-okpa-dimou-vrilission_60dec2d82e94f.gif)
Η κοινωνική ευαισθησία και ευθύνη που τους διακρίνει,είναι σίγουρο ότι θα αποτελέσει το σημαντικότερο εφόδιο στην πορεία της ζωής τους, καθιστώντας τους επιτυχημένους τόσο στην προσωπική, κοινωνική όσο κ επαγγελματική ζωή τους.
![🔴Επίσκεψη του Κολλεγίου Αθηνών στον Κοινωνικό Οργανισμό (ΟΚΠΑ) Δήμου Βριλησσίων 14 🙏](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2021/07/f09f94b4episkepsi-tou-kollegiou-athinon-ston-koinoniko-organismo-okpa-dimou-vrilission_60dec2d82e94f.gif)
Ευχαριστούμε!
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APP