Το φροντιστήριο “Αγγλικά Πάστρας” ιδρύθηκε από τους Νίκη Ζαχαριουδάκη και Νίκο Πάστρα με σκοπό την εκμάθηση της αγγλικής γλώσσας σε όλες τις ηλικίες και σε όλες τις στιγμές που κάποιος θα χρειαστεί να φέρει το κεφάλαιο ΑΓΓΛΙΚΑ εις πέρας.
Η διδασκαλία γίνεται με σεβασμό στο παιδί, στο μαθητή, στον ενήλικα και κυρίως μεταδίδεται με ευγένεια και ήθος ώστε όλοι οι μαθητές όλων των ηλικιών να λαμβάνουν γνώση ευχάριστα με δίψα πάντα για μάθηση.
Ιδίως για τους μικρούς φίλους μας το συγκεκριμένο φροντιστήριο δεν αποτελεί μόνο πνεύμονα μάθησης αλλά λειτουργεί και ως ένα σωστά ψυχαγωγικό διαμορφωμένο περιβάλλον, φιλικό που αντικαθιστά επάξια και συνδυάζει τη μάθηση και το παιχνίδι για ένα παιδί, αναπτύσσοντας και τη ψυχοκοινωνική τους πλευρά.
Πλατφόρμα Τηλε-εκπαίδευσης
![Το φροντιστήριο "Αγγλικά Πάστρας" συμμετέχει στις επιχειρηματικές δράσεις του maroussi.city 6 Το φροντιστήριο "Αγγλικά Πάστρας" συμμετέχει στις επιχειρηματικές δράσεις του maroussi.city](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2020/05/3409274.jpg)
Το σχολείο “Αγγλικά Πάστρας” εξειδικεύεται αποκλειστικά στη διδασκαλία της Αγγλικής Γλώσσας σε ΟΛΑ τα επίπεδα και για ΟΛΕΣ τις ανάγκες. Συγκεκριμένα προσφέρονται τμήματα:
– για μαθητές προσχολικής ηλικίας,
– για μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου – Λυκείου,
– για ΦΟΙΤΗΤΕΣ που επιθυμούν να σπουδάσουν σε ΑΓΓΛΟΦΩΝΑ πανεπιστήμια του εξωτερικού,
– για ενήλικες που χρειάζονται Αγγλικά στο επάγγελμά τους ή ακόμη και για τη δική τους προσωπική αξία και γνώση.
– για μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου – Λυκείου,
– για ΦΟΙΤΗΤΕΣ που επιθυμούν να σπουδάσουν σε ΑΓΓΛΟΦΩΝΑ πανεπιστήμια του εξωτερικού,
– για ενήλικες που χρειάζονται Αγγλικά στο επάγγελμά τους ή ακόμη και για τη δική τους προσωπική αξία και γνώση.
![Το φροντιστήριο "Αγγλικά Πάστρας" συμμετέχει στις επιχειρηματικές δράσεις του maroussi.city 10 Το φροντιστήριο "Αγγλικά Πάστρας" συμμετέχει στις επιχειρηματικές δράσεις του maroussi.city](https://maroussi.city/wp-content/uploads/2020/05/1617994_659112354132152_1971764837_o-300x228.jpg)
Το φροντιστήριο “Αγγλικά Πάστρας” στεγάζεται σε ένα καινούργιο κτίριο, με όμορφα διαμορφωμένους χώρους, ασφαλής για τα παιδιά, ευχάριστους με ωραίο προαύλιο, που προσφέρεται για παιχνίδι, με τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής που επιβάλλεται στο πλαίσιο πρόληψης για covid-19. Να σημειωθεί ότι το φροντιστήριο βρίσκεται πολύ κοντά στον ΗΣΑΠ Αμαρουσίου αλλά και κοντά σε ΟΛΕΣ τις γραμμές Τοπικών Λεωφορείων.
Εξειδίκευση στα Αγγλικά!! Βlog με εκπαιδευτικό υλικό