Νίκη Αμαρουσίου – Απόλλων Σμύρνης 88-53

75

Με εξαιρετική άμυνα στο πρώτο ημίχρονο και πολυφωνία στην επίθεση, η Νίκη Αμαρουσίου επικράτησε του Απόλλωνα Σμύρνης με σκορ 88-53 σε εξ αναβολής παιχνίδι για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ.
Η ομάδα μας έκανε επιμέρους σκορ 33-11 στο πρώτο δεκάλεπτο στο κλειστό της Κοκκινιάς, πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 48-20 και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα από τους φιλοξενούμενους, ανεβαίνοντας στο 13-6 στην κατάταξη.
Για τη Νίκη, οι Τασιόπουλος (16π.), Γεωργακόπουλος (13π.), Τσέκενης (12π.) και Βισνιέφσκι (12π.) πέτυχαν διψήφιο αριθμό πόντων ενώ ακολουθεί η εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κηφισιά (9/3, 21:30).
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Λαζόγκα, Καψιώχας
Τα δεκάλεπτα: 33-11, 48-20, 74-37, 88-53.
Νίκη Αμαρουσίου (Νικητόπουλος – Αβραμίδης): Βογιατζής 9, Ζέρβας 3 (1), Γεωργακόπουλος 13 (1), Μαυρίας 4, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 8, Τασιόπουλος 16 (4), Τσέκενης Γ. 12 (1), Φρίμας 4 (1), Τσούπρος 3 (1), Βισνιέφσκι 12.
Απόλλων Σμύρνης (Χατζής): Οικονομάκης 4, Συντάκας, Οουντε – Μπος 5 (1), Σκούταρης 3 (1), Κουντούρης 8 (1), Λαμπράκης 6, Καλπάκης 8 (2), Πάντζιος 6 (2), Τσοπελας 3, Μουρίκης 10.