Δάφνη – Νίκη Αμαρουσίου 60-62

126

Η Νίκη Αμαρουσίου πέτυχε τεράστια εκτός έδρας νίκη στην παράταση επί της Δάφνης, επικρατώντας με σκορ 60-62 (55-55 κ.α.) και δίνοντας συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ!
Το καλεντάρι της 18ης αγωνιστικής έστειλε τη Νίκη Αμαρουσίου στο κλειστό «Μιχάλης Μουρούτσος», εκεί όπου ο Φανούρης Τασιόπουλος ευστόχησε από τα 8 μέτρα στα 3″ για το τέλος της παράτασης του αγώνα με τη Δάφνη και χάρισε το ροζ φύλλο στην ομάδα μας που έκανε ακόμα ένα βήμα για τη συμμετοχή της στα playoffs ανόδου!
Παράλληλα η Νίκη έκανε το 2-0 στις αναμετρήσεις με τη Δάφνη έπειτα από το 78-71 για την 5η αγωνιστική, έχοντας τέσσερις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και ανεβαίνοντας στο 12-6 στην κατάταξη. Οι γηπεδούχοι είχαν σταθερά το προβάδισμα στο σκορ και ο αγώνας κρίθηκε στο έξτρα πεντάλεπτο για την ομάδα των Νικητόπουλου – Αβραμίδη.
Διαιτητές: Μπίκας, Ζιώγας, Αγγελής
Τα δεκάλεπτα: 18-15, 28-23, 42-35, 55-55 (κ.α.), 60-62(παρ.)
Δάφνη (Λιόγας – Τσίκινας): Διαμάντης, Τζάτζας 3, Γκόλιας 12 (3), Καρυστινός 12 (2), Ματζούρος 17 (1), Κακομανώλης, Πασσάς 4 (1), Αναγνώστου 6 (1), Φουστέρης 6.
Νίκη Αμαρουσίου (Νικητόπουλος, Αβραμίδης): Ζέρβας 6, Γεωργακόπουλος 12 (1), Κοντογιάννης 2, Κυπριτζόγλου 11 (1), Τσεκένης Γ. 11 (2), Φρίμας, Τσούπρος 3 (1), Βισνιέβσκι, Βογιατζής 7, Τσιάτσιος, Τασιόπουλος 10 (2).
Αποτελέσματα – 18η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Γ.Σ. Κηφισιάς 63-50
Δάφνη – Νίκη Αμαρουσίου 60-62 (55-55 κ.α.)
14.Άγιοι Ανάργυροι (4-14) 22
*Η 12η θέση μετά το διαφαινόμενο υποβιβασμό του Χαλανδρίου από την Γ’ Εθνική οδηγεί στην Β’ ΕΣΚΑ